/ Статті   / Корми для с.г. тварин і птахів   / Інгредієнти  

Інформація (статті) про інгредієнти, детальна інформація відносно інгредієнтів

Інгредієнти


Вермікуліт і тваринництво


 

Спучений вермікуліт – універсальний природний мінерал, який знайшов своє застосування не лише у рослинництві, але й став чудовим другом для фауни нашої планети. 

 

Для тваринництва та птахівництва головними перевагами спученого вермікуліту є його екологічність, хімічна інертність, водопоглинання, сорбційні та іонообмінні властивості.

 

Вермікуліт у тваринництві використовують :

  • В якості основного компоненту корму;
  • Як інертного носія жирів, вітамінів та поживних речовин у комах;
  • Як носія лікарських препаратів;
  • В якості сорбційної добавки в харчуванні тварин та птахів;
  • Джерело цінних мікроелементів;
  • Для покращення травлення;
  • Для виведення радіонуклідів та важких металів з організму;
  • В якості підстелкового матеріалу для тварин і птахів, спучений вермікуліт зберігає тепло, поглинакє вологу і гази, захищає підстилковий матеріал від плісняви та гнилі;
  • Є чудовим середовищем для інкубації яєць;
  • Пророщені зерна у вермікуліті – кращий корм для курки.

 

Вермікуліт – один з кращих мінеральних сорбентів. В наш час в промисловому тваринництві та птахівництві приділяють увагу нейтралізаторам токсинів. Мікотоксини, солі важких металів, радіонукліди, біфеніли, пестициди та інші шкідливі речовини, які містяться в кормовій сировині, здійснюють негативний вплив на здоров’я та продуктивність тварин. Окремо вони не перевищують меж допустимих концентрацій, але в організмі їхня отруююча  дія сумується, а іноді взаємно посилюється. Саме для нейтралізації токсинів застосовують мінеральні сорбенти.

 

Спучений вермікуліт  як  чудовий матеріал для підстилки. Якість підстилкового матеріалу є одним із факторів успішного виробництва м’яса. Для приготування підстилки вермікуліт змішують в різному співвідношенні з тирсою. Спучений вермікуліт – теплоізоляційний матеріал, тому тваринам і птахам тепло на підстилці. Вологопоглинання та сорбційні властивості дозволяють захистити підстилковий матеріал від надлишків вологи, плісняви та гнилі. Крім того, вермікуліт володіє газопоглинаючою здатністю. В ньому не заводяться гризуни. Отже, тваринам і птахам буде комфортно на підстилці з вермікулітом, що обов’язково позитивно відіб’ється на здоров’ї, вазі, та відповідно, на ефективності виробництва.

 

Вермікуліт – ідеальний субстрат для дозрівання яєць. Завдяки своїм фізико – хімічним властивостям спучений вермікуліт є чудовим субстратом для інкубації яєць. Він одним з найкращих тепло ізоляторів в природі, не пропускає тепло і створює навколо яйця оптимальний температурний режим. Вермікуліт дозволяє підтримувати однакову вологість у всьому об’ємі субстрату, що важливо при вилупленні яєць. На відміну від вермікуліту, в піску волого накопичується в нижньому шарі, а верхній шар залишається сухим, порушуючи тим самим вологісний режим інкубатора.  Ще однією важливістю вермікуліту є його гігієнічність. В ньому не розвиваються бактерії, пліснява та гриби. Технологічний процес отримання спученого вермікуліту включає в себе стадію обробки при температурі  900о С, тобто в момент фасовки спучений вермікуліт практично стерильний.

 

Відомий патент США №3.284.209 в якому описується технологія приготування поживного концентрату, отриманого шляхом просочення 150 фунтів вермікуліту 50 фунтами гарячого конденсованого рибного розчину або конденсованої води від вимоченого зерна. Після просушування такий концентрат містить до 80% поживних речовин. Такий концентрат можна таблетувати. В США останнім часом використовується спосіб годування домашньої птиці, наприклад, курчат, індичат і т. д., які часто важко звикають до певної  їжі, наприклад комбікормам. Звичайні комбікормові суміші, чере5з зовнішній вигляд, не викликають у молодняку достатнього апетиту.  Встановлено, що при додаванні до комбікорму вермікуліту фракцій 0,5 – 2 мм до 5% по вазі різко зростає у птахів об’єм споживаної їжі. Частинки вермікуліту різко збільшують привабливість їжі за рахунок блискучої поверхні. Абсолютна екологічність вермікуліту знімає будь – які обмеження для застосування його для даної мети.

 

Компанія "Укрвермікуліт" - виробник спученого вермікуліту. Ми можемо запропонувати всі фракції даного продукту.

http://vermiculite.com.ua/produktsiya/vermikulit-spuchenij/verm%D1%96kul%D1%96t-spuchenij-frakc%D1%96ya-2-mm

Телефон: +380(67)827-36-07
email: i.davydiuk@vermiculite.com.ua
Контактна особа: НВП "Укрвермікуліт"

Дата подачі: 23.01.2017
Дивитись всі статті в розділі Інгредієнти